Mistrovské utkání

« ZPĚT

TJ Sokol Lipence, z.s. 2 : 4 Muži A

Další mistrovské utkání jsme sehráli v Lipencích, se soupeřem proti kterému se nám moc nedaří. Na podzim jsme s Lipencemi na domácím hřišti prohráli. Tímto zápasem nám začal čtyřlístek zápasů pravdy, kde se ukáže na co opravdu máme.

Do utkání jsme vstoupili aktivně, ale hloupá chyba hned v počátku zápasu znamenala penaltu, kterou domácí hráč Ivan Hašek proměnil a Vojta tak po čtyřech zápasech, kdy udržel čisté konto kapituloval. Obdržená branka nás nepoložila, ale předváděná hra za moc nestála. Vypracovali jsme si několik šancí, ale jak Timi, tak i Fanda z malého vápna branku nevsítili. Když už se blížil poločas, Fanda poslal dlouhý pas na Tomáše. který zběhl do vápna přihrál Timimu, který se tentokrát již nemýlil. Vyrovnáno 1:1. Do poločasu se již nic důležitého nestalo.

O poločasové přestávce se Mára lehce zlobil na předváděnou hru a upozorňoval důrazně na chyby, kterých se dopouštíme.

Vstup do druhého poločasu vyšel náramně. Hned v první minutě zaběhl za obranu domácích Tomáš a jeho nadýchanou přihrávku Lukáš uklidil do sítě. Náš tlak trval i nadále a po necelé hodině hry to již bylo 3:1, to když David se krásně uvolnil a jeho centr poslal Adam rybičkou do šibenice. V této fázi jsme hýřili aktivitou a bylo otázkou času, kdy se nám podaří skore navýšit. To se podařilo Tomášovi, který si naběhl na dlouhý pas po souboji se stoperem pozici ustál a lobem přes brankáře navýšil naše vedení na 4:1. Domácí tým ač v krizi, bojoval i nadále ve snaze snížit naše vedení. To se jim nakonec povedlo, když po našem nedůrazu v obranné fázi snížili na 4:2. Kaňkou na našem vítězství bylo vyloučení Davida, který po několika okopávání neudržel nervy a po úderu loktem byl vyloučen. V poslední minutě mohl jít do samostatného úniku Adam, ale byl faulován a domácí hráč byl také vyloučen. Poté se utkání jen dohrávalo a my vezeme do Stodůlek tři body.

Zasloužené vítězství. První zápas ze čtyřlístku odehrán, cíl splněn. Nyní se těšíme na nedělní zápas, který sehrajeme na domácí trávě od 17 hodin s druhým mužstvem tabulky - Střešovice  B. Přijďte naše hráče povzbudit, budou Vaši podporu určitě potřebovat.

Sestava: Šalanda Vojta - Merta Vilém, Klouda Michal, Roubal Jan, Zyta Tomáš, Ortmann Matyáš, Barták František, Kratochvíl Lukáš, Teslík Adam, Světlík David,  Alshinbaev Timur

Náhradníci: Šindelka Josef, Červený Daniel, Hábl Lukáš

Branky:

42. minuta   Alshinbaev Timur   as. Zyta Tomáš

46. minuta   Kratochvíl Lukáš   as. Zyta Tomáš

57. minuta   Teslík Adam   as. Světlík David

69. minuta   Zyta Tomáš

Žlutá karta: Klouda Michal, Zyta Tomáš

Červená karta: Světlík David