Mistrovské utkání

« ZPĚT

Muži B 6 : 0 FK Slavoj Koloděje, z.s.

Šesté kolo soutěže přineslo souboj s mužstvem z Kolodějí, se kterým obecně nemáme dobrou bilanci. Do zápasu jsme ale vstupovali z lepšího postavení v tabulce a také v dobré formě po dvou za sebou jdoucích vítězstvích.

Od samého začátku to bylo znát. 2. minuta, centr z pravé strany a Růža z malého vápna dostává míč do sítě. Hosty začátek zápasu nezachytl v dobrém rozpoložení a druhá branka tak na sebe nenechala dlouho čekat. V 8. minutě zvýšil náš náskok po průniku do vápna Domino. Další šance přišla hned o pár minut později, Růžova střela ale tentokrát skončila na tyči. To ale nemuselo nikoho mrzet, jelikož sám Růža ve 25. minutě upravil stav zápasu na 3:0.

Kupodivu ani tříbrankový náskok nepřinesl z naší strany snížení snahy. Nadále jsme útočili a zároveň také spolehlivě likvidovali útoky soupeře většinou už v jejich začátku. Ve 34. minutě zafungovala spolupráce útoku a zálohy. Růža s Milanem vytvořili prostor pro náběh Kryštofa a ten zakončil přesně na přední tyč. Do konce prvního poločasu žádná další akce větší vzruch nepřinesla a my jsme tak mohli jít do šaten s vedením o čtyři branky.

Druhý poločas přinesl přeskupení sestavy soupeře. Hra se díky tomu trochu vyrovnala. I přes to se nám dařilo vytvářet nebezpečné situace. Hlavně po pravé straně často soupeřům unikali Martin s Jáchymem, jejich střely ale skvěle likvidoval brankář hostí. Ten si však po několika dobrých zásazích vybral v 69. minutě slabší chvilku. Při rozehrávce promáchl míč a i díky tomu mohl Růža zkompletovat hattrick.

Po páté inkasované brance hráči Kolodějí zvýšili úsilí a začalo se hrát nahoru dolů. To nám příliš nevyhovovalo a projevilo se to i dvěma šancemi hostujícího týmu. Samostatný unik i nadějný přímý volný kop a závar po něm skvěle zlikvidoval Lukáš a nasměroval nás k prvnímu čistému kontu v sezóně. Konečnou tečku za zápasem učinil utajenou střelou k tyči v 83. minutě Michal. Zápas skončil 6:0 a my zapisujeme další 3 body do tabulky.

Sestava: Hábl L.-Svoboda,Jovič,Rezek,Laštovka-Thon,Petko,Markanović,Suchánek(63.Futo)-Novotný(70.Klouda)-Růžička

Branky: 3x Růžička,Suchánek,Petko,Klouda