Muži B - FC Zličín   1 : 3

Mizérie v druhé půli!!!

Datum a čas: 14.09.2019 16:15 | Mužstvo: Muži B
Poločas: 1 : 1
V předchozím kole si stodůlecké Béčko přivezlo 3 body z horké půdy v Radotíně a chtělo je potvrdit v domácím zápase v derby proti rezervě Zličína.
Tento cíl se začal plnit hned z kraje zápasu, kdy v 5. minutě po faulu na Trifunoviče zahrával trestný kop v blízkosti šestnáctky Nešpor, hostující brankář vyrazil míč jen před sebe, kde ho do sítě uklidil z bezprostřední blízkosti Petko – 1:0!
V 10. minutě pak po pěkné kombinaci stál tváří v tvář před hostujícím gólmanem Nešpor, jeho střelu do protipohybu z bezprostřední blízkosti však brankář skvěle zneškodnil.
Po této desetiminutovce a brzkému vedení si domácí hráči mysleli, že už to půjde samo a z jejich hry se vytratil zápal a bojovnost. Zličín vyhrával většinu osobních soubojů a začal zlobit domácí obranu dlouhými balony za obranu na rychlého útočníka Fuksu.
Po pár varovných akcích udeřili hosté v 25. minutě. Útok Zličína po levé straně skončil závarem, kdy brankáři Machejovi nešťastně vypadl míč z rukavic, ten se pak dostal před prázdnou bránu k hráči Rajskému, který ho propálil skrz Švestku do domácí sítě 1:1!
Jelikož v prvním poločase už žádná další větší šance nepřišla, skončil poločas remízou 1:1.
V první půli se domácím herně příliš nedařilo, druhá půle pak bylo v tomto ještě horší. Z kraje poločasu po průniku Týbla vykopávala hostující obrana balón z brankové čáry a to bylo na dlouhou dobu od domácích vše. Zličín si hru nekomplikoval, nakopával dlouhé míče na útočníky bez mezihry. Jelikož hosté vyhrávali většinu soubojů, byli u každého odraženého míče první, začali mít v druhé půli převahu a více brankových příležitostí.
Zličín se dostal do zaslouženého vedení v 63. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil hráč Klokočník, který zůstal zcela sám na malém vápně a ke skórování hlavou, ač nevelkého vzrůstu, nemusel ani vyskočit 1:2!
Stodůlky dál pokračovaly ve vlažném výkonu, kterému chybělo zaujetí pro hru, to vykazoval jen hráč Petko, který měl v tu chvíli v nohou i celý zápas áčka. To je důvod k zamyšlení pro hráče z B-týmu.
Po obdržené brance měly Stodůlky územní převahu, ale žádné výrazné šance si nevytvořily. Stejně jako v předchozích zápasech citelně chyběla střelba okolo velkého čtverce, kdy se hráči zkouší s balonem prokličkovat/prokombinovat tzv. až do kuchyně.
V 76. minutě odskočili hosté na rozdíl dvou branek. Po laciné ztrátě ve vlastním vápně se míč dostal k hráči Jirkovi, které postupoval z kraje sám na Macheje a obstřelem na vzdálenější tyč mu nedal šanci - 1:3!
V tento moment už neměly Stodůlky dostatek morálky s výsledkem něco udělat a když se neujala ani hlavička střídajícího Fraňka v 85. minutě, připsalo si Béčko další zbytečnou porážku.

Sestava:Machej-Jelínek,Kotrč,Švestka,Matoušek(63.Fassinger)-Týbl,Petko(70.Hartoš),Nešpor,Vlček(63.Voráček)-Růžička,Trifunovič(82.Franěk)

Branky: Petko