SK Modřany - Muži A   3 : 3

Vezeme bod z Modřan !

Datum a čas: 01.06.2019 11,00 | Mužstvo: Muži A
Poločas: 1 : 1
K dalšímu utkání naší soutěže jsme jednoho krásného letního dopoledne vyrazili do Modřan. K utkání neodcestoval trenér, asistent trenéra, kondiční trenér, vedoucí, kustod, masér, zdravotník, fyzioterapeut, psycholog a člen výboru v jedné osobě, známý pod jménem Vítek. Doma jsme také ponechali některé naše opory, které si buď nechaly trhat zuby nebo bůh ví, kde jinde trávily dopoledne.

Utkání proti konsolidovanému soupeři okupujícím čtvrté místo v jarní tabulce, jsme začli trapně. Z prvních dvou akcí Modřan jsme málem inkasovali branku. Po této prošafářované pětiminutovce jsme se však začali soustředit a disciplinovaným výkonem v defenzivě a rychlými, kolmými a kvalitně provedenými akcemi jsme se dostávali do pěkných ofenzivních akcí přečíslení. Byil jsme tak, dalo by se říct, během prvního poločasu nebezpečnějším mužstvem. Možná by soupeř nesouhlasil, ale fotbal se hraje zejména tak, že se probijete k vápnu vašeho soka a zde smysluplně zakončíte. To se nám víceméně dařilo a po jedné nádherné akci po naší levé straně, vyslal Timi Michala do samostatného úniku na brankáře a umístil mičudu za brankovou čáru. Je pravda, že jsme v tu dobu již prohrávali jedna nula ze standardní situace, ovšem to brance naopak přidalo na důležitosti. Zbývající část prvního poločas se neslo v obdobném duchu.

Do druhé půle jsme nastoupili, jak pseudotrenér v záskoku Petr s pseudoasistentem v záskoku Márou a kibicem z branky Vojtou, rozhodli, s třemi střídáními. Nalevo se postavila naše zimní posila Štefan, na pravého beka Dan a na pravého záložníka Vilda. Na naší hře ani tak zásadní změny v obměně neměly podstatnější vliv a druhá půle se tak odehrávala v podobném duchu jako ta prvá. Vilda i Štefan byli schopní míč vyvézt. Soupeř měl trochu více míče na svých kopačkách, ale kombinačně mu to moc nešlo. Snažil se prosadit delšími nákopy za obranu nebo na vyšší útočníky. Zvláštní problémy nám dělal snad jen hráč č. 14. Patrně také vlivem faktu, že jako jediný ze soupeřova týmu prošel stodůleckou fotbalovou školou známou jako La Stodulajsa. Ta je zejména pro amatérský fotbal v České republice tím nejlepším fotbalovým vzděláním, kteréhož se každému ze zdejších krajin může dostat. Naopak nejlepšími hráči stodůleckých barev se stali v tomto utkání Timi a Michal. Ani jeden z nich sice neprošel La Stodulajsou, protože k nám přišli až ve věku pozdním (Timiho jsme draftovali z volejbalové reprezentace až ve dvaceti letech a Michal se bavil fotbalem na východe Čech), za to patří výkony k našim ofenzivním oporám. Timi tak ve druhé půli dovršil svůj hattrick nahrávek a Michal hattrick gólový. Je jen škoda, že byl zpočátku této sezóny natolik ostýchavý, že nám nesdělil, že umí góly dávat jako na běžícím pásu a že ho to učil nejspíš sám východočeský votrocký legendární střelecký tandem Černý starší – Franta Koubek.

Vedení 3:1 kolem 80. minuty utkání jsme ovšem neudrželi a po pohledné akci soupeře, k našemu zahanbení přímo středem hřiště, bylo sníženo. Ve finále pak díky jedné ze standardních situací soupeř hráčem č. 14 srovnal. Těžko se brání standardní sitauce soupeře, který má sestavu z 60-70 % složenou z tzv. hlavařů ( > 190 cm a > 90 kg). No a to byl konec.

Proti kvalitnímu soupeři, který oproti letům minulým udržel kádr pohromadě a lehce posílil, je bod v současné chvíli úspěchem. Také jsme dokázali prodloužit sérii 7 utkání bez porážky a našemu příštímu soupeři ze Zličína, vedoucímu celku soutěže, nahnat trochu strachu. Každá série ovšem jednou končí. Jestli se chcete přesvědčit na vlastní oči, jak to dopadne, dostavte se v sobotu 8.6.2019 od 17:00 na UMT Motorlet.

Sestava Sokola: Vojta - Honza, Honza, Dominik, Marek - Petr - Timur, Lukáš, Luka, Tomáš - Michal.

Střídající hráči: Štefan, Dan, Vilém, Lukáš.

Branky: třikrát Michal a asistence třikrát Timi.