Muži A - SK Střešovice 1911   3 : 2

Hrůzostrašný druhý poločas !!

Datum a čas: 05.05.2019 | Mužstvo: Muži A
Poločas: 1 : 0
Že ještě nejsme úplný fotbalový ořezávátka, dokázal konečný výsledek utkání proti našemu oblíbenému soupeři ze Střešovic. Ale raději popořadě.

Trocha kontextu. Na podzim jsme se se Střešovicemi utkali na jejich půdě. A v celku silné sestavě jsme si odvezli nemilý debakl 0:4. Nedali nám čuchnout. Od té doby se Střešovice udržely v popředí naší soutěže, i když jak známo, ambice mívají vždy ty nejvyšší. Možná je tedy jejich dosavadní zhruba 4.-5. místo zklamáním. My jsme se naopak probojovali na hranici sestupu a boje o přežití. Proto nebylo před utkáním záhodno soupeře nijak podceňovat a očekávat naše bodové žně. V brance jsme tedy dali opět příležitost naší jedničce Vojtovi Šalandovi. Z lavice mu nekryl nikdo záda, takže mohl zůstat v klidu. Na pravé straně jsme nechali vyniknout naši posilu Alexe. Ve stoperské dvojici k sobě přilnul Kuba s Roubičem. Levou lajnu pak piloval osvědčený bojovník Chlaďák, který dostal na stará kolena chuť cizelovat svoje levaso. V záloze jsme vsadili na kombinaci věkově stále více chřadnoucíh hráčů a dynamického mládí. Ve středu zálohy chřadl Petr Musil, na levém kraji Světlo. Zprava a zprostřed pak reprezentovali dynamické mládí Mára Nešpor, Timi a Domino. V útoku pak dostal příležitost Michal.

Dobře zvolená taktika bránění od půlkruhu na soupeře platila. Ten se tak v prvním poločase dostával k naší brance spíše sporadicky. Nebezpečně hrozil ze stran a ze standardních situací, na což jsme si u nich již zvykli. Bohužel také drželi míč na svých kopačkách o něco více než my. Pakliže jsme se dostali na balón a zachovali klid, hrozili jsme také my. V podstatě jsme proto, dalo by se říct, byli nebezpečnějším týmem prvního poločasu. Zpravidla po naší levé straně. Pěknou souhru předvedl také Michal s Markem, kterému doslova chyběly dva kroky a běžel by osamoceně na soupeřovu branku ve vápně. Okomentoval to slovy: Už nejsem prostě nejrychlejší. Což sice pravda možná je, ale kvality nepozbyl. K tomu se však teprve dostaneme. Z jedné standardní situace, spíše vlivem silného větru, našel Petr hlavu Michala a ten potvrdil rozvíjející se střeleckou formu. Proti všem očekáváním prodloužil hlavou míč zhruba na úrovni pokutového puntíku opačným směrem, než kam jej čekal brankář. Krásnou brankou Michala jsme se tak ujali vedení 1:0. Do poločasu ještě Michal dokázal využít chybu soupeřovy obrany a přelobovat brankáře. Ke štěstí soupeře skončila střela na břevně brány. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro nás. Všichni účastníci utkání to uvítali, protože nás zaskočila nepřízeň počasí.

Do druhého poločasu jsme nastoupili tak, jak jsme si předsevzali. Tedy povedeným nákopem Roubiče. Dokázali jsme tedy zopakovat situaci z minulého týdne, kdy jsme z vlastní rozehrávky neskončili bráněním rohového kopu soupeře či jinou laskominkou. Doufejme, že v příštím kolem navlékneme na pomyslnou šňůrku ještě další korálek a sérii kvalitních rozehrávek utkání prodloužíme. Tento fakt nás nabil pozitivní energií a hráli jsme podobným způsobem jako v první půli. Soupeř opět hrozil ze stran a po rychlých kontrech, dokonce více než v půli první, kdy měl spíše míč ve vlastním držení.

Po jednom vybojovaném míči se Michal řítil sám na branku a byl obráncem vápně sražen k zemi. Obránce obdržel červenou kartu a z přímého kopu odčinil mizérii dní minulých Petr M. Při zahrávání přímého kopu naštěstí brankáři pomáhal obránce, který de facto znemožnil jeho chytání. Petr vystřelil, cestou míče do sítě, si na něj sedla skupina much, uspořádala párty a stačila ji ukončit ještě před tím než obránce hostí vyděšen svým výskokem k břevnu, raději sklonil hlavu mezi ramena a nechal míč proplout do vlastní brány. Ujali jsme se vedení 2:0. K naší smůle soupeř o deseti hráčích vyvinul ještě větší aktivitu. Rozehráváním od vlastního vápna si nás vytáhl na sebe a my jsme odolávali rychlým brejkům ještě o něco více. Po jednom z nich a patrně taktické chybě nepřerušení hry za cenu slušného faulu, jsme obdrželi branku na 2:1. K udivení všech přítomných pak soupeř po chvíli vyrovnal a v následujících minutách dokonce sahal po vedení. Naštěstí jsme dané situace přežili a po jedné z chyb v rozehře soupeře jsme pěknou akcí poslali Marka samotného na brankáře. Ten se s klidem prosadil střelou po zemi k tyči. Zodpovědným bráněním jsme pak výsledek udrželi. Soupeři nelze upírat, že nám byl vyrovnaným a místy více než vyrovnaným sokem. V deseti málem otočil utkání a potvrdil tak svou kvalitu vyjádřenou svou pozicí v tabulce.

Těšit nás ještě může, že během následujících dní, možná týdnů, oblečeme snad spolu s rezervním týmem nové tréninkové a rozcvičkové soupravy a budeme po letech působit jednotným a týmovým dojmem. Konečně to snad potěší také celou řadu našich fanoušků a fanynek. Zejména ty by mohly ocenit naši novou image a začít v hojnější míře, k nelibosti našich žen, milenek a přítelkyň, okupovat ochozy domácího stadionu. Věřte, že se bude na co koukat. Děkujeme angažujícím se členům za organizaci nákupu.

Sestava:
Šalanda Vojta - Jovič Alex, Roubal Jan, Lněnička Jakub, Chlad Jan, Alshinbaev Timur ( 88. minuta Čarnogurský Štefan ), Musil Petr, Světlík David ( 69. minuta Kratochvíl Lukáš ) - Nešpo Marek, Petko Dominik ( 81. minuta Zyta Tomáš ) - Klouda Michal

Branky:
15. minuta Klouda Michal as. Musil Petr 1 : 0
58. minuta Musil Petr 2 : 0
63. minuta Štyks Martin 2 : 1
70. minuta Zvolenský Štefan 2 : 2
83. minuta Nešpor Marek as. Alshinbaev Timur 3 : 2