Dnes:61

Muži B - Miškovice   2 : 2

Datum a čas: 04.05.2019 17:00 | Mužstvo: Muži B
Poločas: 2 : 0
Po dvou porážkách v řadě přivítalo v dalším kole Béčko, tým z Miškovic a chtělo naplno bodovat. Pozor si muselo dát hlavně na hráče č. 7 Martina Ondruše, který byl po 23. kole s 25 brankami nejlepším střelcem soutěže.

Po vzájemném oťukávání v prvních minutách, kdy nebyl k vidění žádný výrazný moment, přišla v 9. minutě akce z levé strany, centrující Jindra našel ve vápně Chlupa a ten uklidil míč k tyči - 1:0!

V prvním poločase hrozili hosté paradoxně po standardních situacích rezervy Stodůlek. Po vyhraném osobním souboji ve vlastním vápně nakopli balon dopředu, kde měli tři rychlé hráče v čele s Ondrušem, kteří pak útočili do otevřené obrany. Naštěstí z těchto nebezpečných situací nevznikla žádná výrazná šance. Buď se výborně vrátila obrana, přišel taktický faul nebo se na kopačky hostujících hráčů vloudila nepřesnost. Za zmínku ještě stojí trestný kop hráče č.7 z 23. minuty, který skvěle chytil brankář Machej.

Domácím hráčům vázla v první půli kombinace, a když už se dostali na dostřel soupeřovi branky, tak na mokrém terénu místo střelby (která nám v posledních zápasech velice chybí) volili nahrávku do strany či dozadu. Ve 41. minutě z této rutiny vybočil Ortmann, který se opřel za vápnem do míče, brankář hostů vyrazil míč s vypětím sil jen před sebe, kapitán Jelínek ukázal výbornou anticipaci, byl u míče první a do prázdné branky si připsal první gól v této sezóně – 2:0!

Vedení 2:0 o poločase úplně neodpovídalo dění na hřišti, hrál se vyrovnaný zápas. Hráčům Béčka nelze upřít snahu a bojovnost, ale fotbalově to nebylo optimální. Z domácích hráčů v první půli vyčníval Radim Hartoš, který měl poprvé místo v základní sestavě a ukázal se ve velmi dobrém světle.

První minuty druhého poločasu byly, i díky panujícímu chladnému počasí, ospalé a herní převahu měl domácí tým a Miškovice v této chvíli vypadaly odevzdaně.

V 53. minutě však dostal nepochopitelně více prostoru nejnebezpečnější hráč hostů Ondruš a krásnou střelou za vápnem pod břevno snížil na rozdíl jediného gólu – 2:1!

Tento moment vlil Miškovicím novou krev do žil a naopak domácí hráči působili opařeně. Hosté získaly územní převahu a z toho pramenily šance. V 62. minutě se navíc zranil klíčový hráč stoper Švestka a tím se rozpadla i taktika hrát víc defenzivně na pět záložníků, protože na jeho místo se musel za zálohy stáhnout univerzál Jelínek.

Vyrovnání se dočkal hostující tým v 77. minutě. Po faulu ve středu hřiště kopal z 25 metrů trestný kop opět hráč č. 7 Ondruš a nemohl trefit lépe. Míč vymetl i s přispěním tyče levý horní roh domácí branky, vyrovnáno – 2:2!

Po vyrovnávacím gólu se překvapivě spíše zvedly Stodůlky a začaly svého soupeře přehrávat. Udeřit ale mohlo na druhé straně, kdy z protiútoku v 82. minutě opět Ondruš trefil tyč.

V 89. minutě pak mohly rozhodnout Stodůlky. Nešpor nahrál na vápno Matouškovi, ten vysunul na pravém kraji Blahoňovského, ten stříleným centrem našel Chlupa, jehož pokus i s jemnou tečí hostujícího hráče jen těsně minul levou tyč.

Vedení 2:0 v poločase je nejhorší možné a bohužel se to potvrdilo i tentokrát. Předzápasový cíl ubránit nejlepšího hráče a střelce Miškovic se nepodařil splnit, sklapla Csaplárova past a utkání tak skončilo remízou.

Sestava: Machej - Matoušek,Švestka (67. Blahoňovský), Hain,Voráček - Jelínek,Ortmann,Nešpor,Jindra (60.Fassinger) - Chlup,Hartoš (60.Trifunovič)

Branka: Chlup,Jelínek