AFK Slivenec - Muži A   1 : 1

Bod ze Slivence !!

Datum a čas: 18.03.2019 | Mužstvo: Muži A
Ke druhému mistrovskému utkání jsme nastoupili proti konsolidovanému soupeři ze Slivence. Ten je v této sezóně nevyzpytatelným soupeřem. Dokázal porazit například silné Střešovice, Radotín i Libuš, tedy týmy z horní poloviny tabulky.

Naše mužstvo nastoupilo k utkání s optimismem díky povedené jarní premiéře. Bohužel, jsme byli vlivem několika faktorů oslabení o pár hráčů základní sestavy. Soupeř naštěstí také. Realizační tým Sokola bude zpytovat svědomí ještě nějaký ten pátek.

Od začátku utkání se hrálo víceméně vyrovnané utkání. V první půli byl soupeř o něco fotbalovější a držel tak míč více na svých kopačkách. Naši branku však ohrožoval spíše sporadicky po standardních situacích event. centrech. O to to byly situace nebezpečnější. Zvlášť po jednom z rohových kopů, který skončil jen těsně nad naši brankou, nám spadl kámen ze srdce. My jsme naopak hrozili spíše po rychlých kontrech event. díky nákopu za obranu a vyhraném souboji. Zahráli jsme však i několik pěkných akcí kombinačním způsobem. Největší naší šanci první půle Michal nezvládl dovést do zdárného konce, když si neporadil se zakončením v samostatném nájezdu na brankáře. Poločasový stav 0:0 tak v zásadě odpovídal dění na hřišti.

Během druhé půle se nám kombinačně dařilo ještě hůře než v půli první. Nicméně jsme díky jedné povedené akci po nakopnutém míči a vyhraném hlavičkovém souboji Davidem, vstřelili naši první a poslední branku utkání. Timi děkujeme. Po pár minutách jsme z náhodné akce po odraženém míči z nepovedené střely soupeře obdrželi vyrovnávací gól. Několikrát se nám rýsovalo opětovné vedení ze samostatných nájezdů, minimálně dvou. Vždy jsme však selhali ve finálním zakončení. Na kopačky nám sedla již známá nervozita a pokusy vyřešit vše ihned a nejlépe gólovou přihrávkou. Do konce utkání proto už stálo za zmínku snad jen extempore sliveneckého stopera. Odnesl to Michal vynuceným pobytem na zemi po nehezké srážce. Nebýt této nesportovní kaňky, mohlo být utkání pěkným sportovním zážitkem převyšující kvalitou velkou řadu zápasů naší soutěže.

Příští utkání sehrajeme na UMT Motorletu proti Libuši, v neděli 24.3.2019 od 17:00. Fanoušci jsou zváni.

Sestava Sokola: Šalanda - Chlad, Musil, Roubal, Lněnicka - Zyta (86. minuta Markanovič), Kratochvíl - Alshinbaev /89. minuta Čarnogurský), Světlík, Jungman - Klouda.

Branky: 53. minuta Timi Alshinbaev as. Světlík David 0:1
83. minuta Růžička Hiří 1:1