Muži A - SK Zbraslav   4 : 0

Zasloužené tři body

Datum a čas: 12.03.2019 | Mužstvo: Muži A
Poločas: 2 : 0
První utkání jarní části sezóny se naše A-mužstvo utkalo s celkem Zbraslavi. Vzhledem k vývoji posledního vzájemného zápasu a
průběhu zimní přípravy, panovala atmosféra nejistoty. Do poslední chvíle, již tradičně, nebyla známa naše sestava. Nutno podotknout,
že soupeř, alespoň soudě dle soupisky, také nepřijel v sestavě, jíž jej zdobila v letech minulých. Z hlediska role v týmu
pro nás byla patrně výhodou také absence zkušeného zbraslavského Žižky.

K milému překvapení našich fanoušků se většina prvního poločasu odehrávala v naší režii. Vpodstatě by se dalo říct, že hra se sice odehrávavala spíše ve středu hřiště, ale po první zhruba desetiminutovce jsme byli nebezpečnějším týmem v okolí soupeřovy branky. Ve vápně soupeře jsme si, oproti našim zvyklostem, počínali důrazným způsobem, který vedl k častému zisku odražených míčů v bezprostřední blízkosti soupeřovy brány a ve finále vedl k prvním dvěma brankám. Jeden z odražených míčů se podařilo Štefanovi dopravit nádhernou střelou z hranice vápna do šibenice. Trefa to byla o to cennější, že jí exekutor zexekuoval svou slabší, tedy levou nohou. K jeho smůle nasadil takovou laťku, že od tohoto utkání po něm tým a klub bude požadovat pravidelné gólparády a možná, že se už auroely střelce jakoukoliv nohou do svého skonu nezbaví.
Přihlíživší diváci a pořadatelé, s pravděpodobností limitně se blíží jedné (100 %, pro méně zdatné ve statistice), chystali Štefanově superstřele vybudovat menší pomníček zachycující nastavení Štefanova těla v nápřahu nohy, a to hned vedle sochy nahé panny v blízkosti stodůleckého hřiště. Skulptury by si mohly po večerech alespoň povídat a Sokol by si zajistil tolik potřebnou pozitivní image a propagaci. Druhou branku, opět po důrazem získaném míči v soupeřově velkém čtverci, vsítil Dominik. Vpodstatě nešlo o nic světoborného, protože už jsme si zvykli, že je během zápasu všude.

Do šaten šel náš tým v pochmurné náladě, protože nad ním visela hrozba Csaplárovy pasti. A z té se těžko uniká. Vést v poločase 2:0,
je vpodstatě nejhorší možný výsledek, i kdybyste jej srovnali s 0:5 ve prospěch soupeře.

O to větší koncentrovanost panovala v týmu při nástupu ke druhé půli. Také díky ní jsme se pak prvních deset minut druhé půle
výhradně bránili. Narozdíl od předešlého přípravného utkání s ČAFC B jsme se však nedopouštěli zbytečných ztrát v okolí vlastního
vápna a z tlaku jsme se postupně vymanili. K čemuž samozřejmě přispěl také třetí vstřelený gól Kráti. Nutno podotknout, že soupeř hruba od 60. minuty působil dojmem, že by chtěl utkání raději předčasně ukončit a tak nám celou věc podstatně ulehčil. Vítězszví jsme pak korunovali z rohového kopu, kterým Timi našel Roubiče. Ten svým pověstním čelíčkem míč lehce tečoval na zadní tyč a mohli jsme se těšit na oběd a teplý čaj.

Děkujeme divákům, kteří prožívali zejména vlivem počasí, krušné chvilky a zveme k dalšímu utkání hraném na UMT Radotín, kde se v sobotu 16.3.2019 utkáme od 10:30 se Slivencem. Ten má v této sezóně poměrně dobrou formu a patrně nás tak prověří o něco lépe.

Sestavy: Šalanda (Machej) - Chlad, Musil, Roubal, Zyta (Markanovič) - Kratochvíl, Petko - Alshinbaev, Světlík, Jungman (Chedli) - Klouda.

Góly Sokola: Jungman, Petko, Kratochvíl, Roubal