Muži B - FK Řeporyje   4 : 4

Zápas, který měl všechno

Datum a čas: 17.11.2018 17:00 | Mužstvo: Muži B
To byl zápas! Poslední zápas podzimní části soutěže, svedl proti sobě dva odvěké rivaly. Tak jako v lize je derby Slavia - Sparta, tak na jihozápadě Prahy to je Stodůlky - Řeporyje. A stejně jako v prvním případě platí, že favorit nevyhrává, stejně tak to platilo v nedělním zápase. Favorit byl jasný - Řeporyje. Hosté se v loňské sezóně tak tak zachránili, letos však tabulce dominují. Navíc i když jsme byli domácím týmem, kvůli plánované rekonstrukci se zápas hrál na neutrální půdě na UMT v Jinonicích, to znamená rovný povrch o kterém se nám stále zatím jen zdá. I v chladném počasí dorazila solidní návštěva, dle oficiálního zápisu 60 diváku, kteří vytvořili výbornou kulisu no a bylo zaděláno na parádní zápas. A než se hosté rozkoukali, tak běžela 3.minuta, Šagala vybojoval roh, sám ho perfektně rozehrál, do vápna vlítnul Švestka a jako už poněkolikáté v této sezóně hlavou skoro roztrhal síť - 1:0. Radost nám dlouho nevydržela. V 11.minutě po nešťastném zákroku ve vápně přišla penalta a bylo vyrovnáno - 1:1. Roli favorita začali hosté plnit ve 25.minutě. I jim se povedl dobře zahrát rohový kop a Vosmík dostal hosty poprvé do vedení. A když ve 43.minutě stihnul během minuty dostat 2 žluté karty kapitán Jelínek, šli jsme do deseti a vypadalo to, že je hotovo. Další rána přišla v kabině, když brankář Machej zjistil, že má pravděpodobně zlomený prst. Jenže my se nevzdáváme! Machej se rozhodl, že zápas dochytá se sebezapřením a stejně tak zbytek týmu do druhého poločasu nastoupil s obrovským odhodláním a i v oslabení jsme chtěli urvat nějaký ten bod. A stejně jako na začátku první půle nám vyšel začátek druhé půle. Ve 49.minutě totiž Voráček nejprve dobře vypálil, gólman vyrazil zpátky před něj a perfektní orientace našeho hráče zařídila vyrovnání - 2:2. Ani tentokrát nám radost nevydržela dlouho. 58.minuta - 2:3. Jenže my se jen tak nevzdáváme. V 63.minutě Jakub Nešpor přiťuknul napravo Týblovi, který hrál velký zápas a vyrovnal na - 3:3. Za další čtyři minuty se nám bodový zisk opět rozplynul. Pomezní zřejmě chybně signalizovala roh, hostující Tůma sám moc dobře věděl, že poslední se míče dotkl on, bohužel fair play se v tu chvíli ze hřiště vytratila a po rohu bylo - 3:4. Vypadalo to, že veškerá vynaložená energie na bodový zisk je fuč, jenže opak byl pravdou. Naše hráče to ještě více nakoplo a i v deseti lidech se zraněným gólmanem dostala hosty pod tlak, který vyústil v zasloužené vyrovnání. V 81.minutě totiž již zmiňovaný hrdina Týbl neohroženě vlítnul do vápna a byl stažen k zemi, penalta! V první chvíli se nikomu kopat nechtělo, až vzal na sebe odpovědnost zkušený Kuba Nešpor a s přehledem určil konečný účet zápasu - 4:4. Kdo v neděli přišel na zápas, tak rozhodně nelitoval. Je třeba sklonit stodůleckým hrdinům obrovskou poklonu a poděkování za předvedený výkon.

Sestava: Machej - Kotrč, Švestka, Jelínek, Voráček - Markanovič, Týbl, J.Nešpor, Petko, Fassinger (73. Škrášek) - Šagala (64. Hartoš).

Branky: Švestka, Voráček, Týbl, Nešpor J.
Povrch: UMT
Hřiště: Motorlet