Mladší dorost

Miškovice - Muži B   2 : 6

Béčko nadělovalo

Datum a čas: 05.10.2019 11:00 | Mužstvo: Muži B
V 9. kole zavítala rezerva Stodůlek do dalekých Miškovic. Díky hráčské krizi a koliznímu zápasu A+B Stodůlek přišli rezervě vypomoci hráči céčka Šimek a Najman (Tarzan).
Tým ze severního okraje Prahy v předchozím kole smetl silnou MSM Academy 4:0 a v tabulce mu patřilo 6. místo, takže vstupoval do zápasu v pozici favorita.
Za deštivého počasí na promáčeném a pověstně nerovném terénu se však již od první minuty hrál zápas v režii Stodůlek. Domácí celek tým Stodůlek možná mírně podcenil, protože aktivní a kombinační hrou Béčka byly Miškovice evidentně zaskočeny. Hráči Miškovic působili podrážděně, nekoncentrovali se na hru, rozporovali každý výrok sudího a to byla voda na mlýn hostujícího týmu.
Do vedení se ale paradoxně dostali domácí. Stodůlky zahrávaly rohový kop (!!), odražený míč středopolař Stodůlek nezachytil a domácí tým se tak dostal k rychlému protiútoku v přečíslení 4 na 2. Střelu domácího útočníka ještě skvěle chytil Machej, ale na dorážku Laziče již byl krátký a v 8. minutě se tak domácí ujali vedení 1:0.
Vyrovnáno mohlo být hned o minutu později, Matoušek zachoval klid na míči, prostrčil na Nešpora do uličky, ten si z prvního dotyku zpracoval a z druhého zavěsil k tyčí, pomezní ale odhalil těsný ofsajd.
Tento moment Stodůlky ale mrzet nemusel, protože v 15. minutě se dostal k míči na hranici šestnáctky Škrášek, nerozpakoval se a vystřelil, balón sklouzl na mokrém terénu, otřel se o levou tyč a zapadl do sítě – 1:1!
Ve 20. minutě po faulu na Škráška zahrávaly Stodůlky volný kop. Hlavní rozhodčí nesignalizoval, že se bude kopat na píšťalku a tak Růžička zkusil zaskočit domácí, vystřelil k tyči a vsítil gól překvapenému gólmanovi domácích. Rozhodčí však nechal standardní situaci opakovat. K míči se postavil Nešpor a krásnou střelou k tyči protáhnul brankáře domácích, který střelu vytěsnil na roh.
Stodůlky i nadále udávaly tempo zápasu, pohledně kombinovaly, ale doplácely jako v předchozích zápasech na neproměňování šancí.
V 28. minutě po pěkné individuální akci pálil těsně nad bránu Kotrč.
V 30. minutě po pěkném prostrčení od Bartáka postupoval sám na bránu Nešpor, udělal kličku brankáři, kterou se zahnal z ideální střelecké pozice, nahrál pod sebe Růžičkovi, jeho střelu vyrazil brankář před sebe, k dorážce se dostal Škrášek, před kterým klečel jen obránce domácích, kterého ale bohužel útočník Stodůlek trefil do hrudi a z následného závaru pak gól nepadl.
V 35. minutě skvěle napadal obránce Miškovic agilně hrající Růžička, získal balón a postupoval sám na brankáře, ten však jeho dělovku k bližší tyči vyrazil na roh.
Zaslouženého vedení se Stodůlky dočkaly ve 42. minutě, prudkou střelu z hranice vápna vyrazil gólman pouze do prostoru, kde číhal Růžička a ten se již při dorážce nemýlil - 1:2!
V poslední minutě prvního poločasu ještě po pěkné kombinaci na pravé straně postupoval k bráně Týbl, jeho pas na malé vápno na Nešpora na poslední chvíli zachytil stoper domácích.
Poločas ukončil rohový kop Stodůlek, který tak ztvrdil jejich převahu, kdy vedení Stodůlek 2:1 bylo pro domácí ještě milosrdné.
Do druhé půle naskočili domácí s chutí něco s výsledkem udělat, prostřídali a hned v 46. minutě nebezpečně pálil Sivák, pak však otěže zápasu opět převzaly Stodůlky.
V 54. minutě se ke své typické akci dostal Kotrč, ve spolupráci s Nešporem ze své pozice stopera vyvezl míč, naběhl si na krásnou nahrávku za obranu od Bartáka a ve vápně byl sražen domácím obráncem. Rozhodčí nezaváhal a k nelibosti domácích písknul penaltu. Faulovaný Kotrč přenechal exekuci pokutového kopu Růžičkovi, který poslal brankáře na druhou stranu a s přehledem proměnil - 1:3!
Miškovice považovaly penaltu za přísnou, nesoustředily se na hru a hned v 56. minutě inkasovaly počtvrté. Po pěkné kombinaci se za obranu dostal Škrášek, nahrál Růžičkovi před prázdnou bránu a ten zkompletoval hattrick - 1:4!
Po čtvrtém gólu v domácí síti Stodůlky viditelně ubraly a Miškovice měly v této části zápasu více ze hry a dvakrát nepříjemně pálily na brankáře Macheje, který si však se střelami poradil.
Smolný moment přišel v 68. minutě, kdy Machej vyběhl za vápno ve snaze odkopnout míč, zazmatkoval a míč tak propadl k Sivákovi, který ho poslal do prázdné branky – 2:4!
Po korigující brance začalo být utkání zbytečně nervózní, přibylo nebezpečných faulů a začalo se žlutit.
Situaci uklidnil v 79. minutě Škrášek, který už se nemohl koukat na klasickou stodůleckou kombinaci kolem vápna a po přihrávce od Růžičky opět neváhal a přesnou střelou k tyči vsítil svůj druhý gól v zápase a ukázal, že střílet z hranice šestnáctky se, zvlášť na mokrém terénu, vyplácí – 2:5!
Tečku za zápasem udělal kanonýr Růžička, který vystihl rozehrávku domácích a krásným obstřelem ke vzdálenější tyči nedal gólmanovi domácích šanci a svým čtvrtým gólem v zápase uzavřel účet utkání - 2:6!

Zápas přinesl dobrý výkon celého týmu ale i jednotlivců. Vyzdvihnout musíme rovněž přínos hráčů céčka, kteří předvedli suverénní výkon a nemalou měrou přispěli k dobrému výkonu. Tímto jim děkujeme!

Sestava:Machej-Matoušek,Kotrč,Najman,Šimek-Týbl,Nešpor,Barták,Voráček-Škrášek,Růžička

Náhradníci:Derda,Kolář,Franěk

15.Zličín B1017:367
16.Sokol Řepy1015:386

Bylo odehráno [1-20]

12.10.Mezinárodní svaz mládeže z.s.
05.10.Miškovice
28.09.Muži B