Předpřípravka

FC Přední Kopanina - Muži B   1 : 2

Datum a čas: 02.06.2019 17:00 | Mužstvo: Muži B
Poločas: 1 : 2
V rámci 28. kola 1.B třídy jsme zavítali na horkou půdu druhého týmu tabulky, který se netají postupovými ambicemi a posilováním kádru z přeborového „A“ týmu. Už dopředu bylo jasné, že nás nečeká jednoduchý zápas, zvlášť při velmi náročných klimatických podmínkách. Zápas nabral na pikantnosti i tím, že na straně soupeře nastoupil v základní sestavě ex-stodůlecký šutér Roman Graf.
Ovšem ani Stodůlecký managment nezůstal pozadu a vyzbrojil se dostatečnou palebnou silou reprezentovanou, ve vynikající formě hrajícího, Michala Kloudy (známého hlavně v okresních soutěžích na Náchodsku jako „tančící tank“) a záda mu kryjící rychlíkem Timim, který to zezačátku jistil z lavičky.
Začátek zápasu probíhal dle očekávání. Favorit zápasu se snažil určovat tempo zápasu a vytvářet si šance. A nutno dodat, že i soupeř dělal chyby v rozehrávce a my se dostávali do zajímavých situací, které jsme ovšem nevyřešily do zdárného zakončení. Po větších či menších náznacích šancí se ve 14. minutě z méně nápadné akce ujali domácí vedení. Domácí křídelník Řežábek (nejnebezpečnější hráč domácích) se ve středu hřiště uvolnil a z 25 metrů vyslal projektil, který zapadl až do sítě.
Dalo by se čekat, že tato branka domácí nabudí a přidají další branky. Ale naopak Stodůlecké mužstvo začalo více presovat a mít herní převahu. Snaha sokolníků vygradovala mezi 27. a 34. minutou, kdy se podařilo skóre otočit. Nejprve Alexův perfektní centr z pravé strany uklidil hlavou k tyči „alá Vráťa Lokvenc“ snajpr Kloudič a poté přichystal pro 30 platících diváků fotbalovou lahůdku Alex. Výstavní rána z přímého kopu nám zajistila vedení (lépe ze srbských hráčů zahrává přímé kopy snad jen Kolarov). Jediná kaňka na prvním poločase bylo nuceně střídání agilně hrajícího Michala, který střídal kvůli zranění kolena. Dle posledních zpráv by se nemělo jednat o závažný problém, jelikož stodůlecký lékařský tým včasně nasadil Zmrzlinovou terapii a „tančící tank“ by se tak měl brzy vrátit na trávníky. Budeme držet palce.
Každopádně jsme po půli drželi nadějný stav 1:2 a i když bylo jasné, že nás nečeká jednoduchý poločas, tak jsme všichni věřili, že nějaké body si z Kopaniny odvést můžeme.
Podstatné pro výsledek zápasu bylo, že se nám povedlo odrazit nápor domácího mužstva, který trval zhruba do 60. minuty. Je třeba zmínit, že nás v těchto momentech podržel brankář Machej, který nejenom, že předvedl povedené zákroky, ale také včasným čtením hry pomáhal obraně.
Čím víc se blížil konec zápasu, tím víc se nám otevírala okénka na protiútoky. Bohužel se ani Nešpimu, Ondrovi ani Timimu nepodařilo skóre navýšit. Ovšem i přes nervózní konec se nám povedlo odvést tři body do Stodůlek.
Rád bych tímto poděkoval celému týmu za super odmakaný zápas, který nám ukázal, že můžeme v této soutěži porazit kohokoliv. Pojďme se porvat o zbývající dva zápasy a vytvořit si nový bodový rekord.
Jen tak dál!

Sestava: Machej – Jovič, Kotrč, Švestka, Jelínek – Týbl (Markanovič), Nešpor, Ortmann, bruska Voráček – Chlup (Fása), Klouda (Timi)

Branky: Klouda,Jovič
Povrch: tráva
Hřiště: Př.Kopanina