SK Zbraslav - Muži B   2 : 1

Datum a čas: 18.05.2019 17:00 | Mužstvo: Muži B
K dalšímu soutěžnímu zápasu cestovala rezerva Stodůlek na půdu neoblíbeného soupeře na Zbraslav. Pamětníků sezóny 2010/2011, kdy se odehrál památný zářez, na hřišti moc neběhalo, na straně domácích bylo v poli hodně mladých hráčů, takže stran emocí se utkání odehrálo v klidu.

Béčko postrádalo čtyři hráče základní sestavy, hodně chyběl útočník a nejlepší střelec týmu Ondra Chlup. Obrana nastoupila v tomto složení poprvé v sezóně a podle toho prvních 30. minut vypadalo. Nicméně výkon celého týmu Stodůlek byl v první půli špatný, místo podpory se hráči hádali mezi sebou a působili bezradně.

Domácí byli více na míči a vytvářeli si nakopávanými balony za obranu,do křídelních prostor nebezpečné situace. Z jedné takové situace se prosadil hráč domácích Čumpelík, který zužitkoval přízemní centr z pravé strany a se štěstím, špičkou nohy usměrnil z bezprostřední blízkosti míč za Machejova záda – 1:0!

Béčko si i přes herní marast rovněž vytvořilo pár zajímavých šancí, tu největší však Zyta ve 42. minutě neproměnil. Nahrávku napříč vápnem od Trifunoviče nedokázal uklidit z blízkosti do prázdné branky, balon těsně před ním skočil a skončil tak vysoko nad.

Do druhé půle došlo k přeskupení, Zyta se vysunul na podhrot, kapitán Jelínek na kraj a druhý poločas byl o poznání lepší. Obrana se zkonsolidovala, zlepšila se mezihra a obraz hry se tak vyrovnal, nicméně výrazné šance si nevytvářel ani jeden tým.

V 73. minutě šel na hřiště Škrášek a hned v druhé minutě svého pobytu na hřišti, po přiťuknutí od Trifunoviče, šel sám na brankáře domácích a samostatný nájezd chladnokrevně proměnil. Toto střídání se trenérovi,jako v minulém utkání povedlo a v 75. minutě tak bylo vyrovnáno – 1:1!

Po vyrovnávacím gólu Stodůlky ožily a hned o minutu později mohly zasadit rozhodující úder. Po hezké individuální akci Nešpora, který se prokličkoval na pravé straně, mohl vsítit branku kapitán Jelínek. Balon měl žel na dlouho nohu a tak zívající prázdnou branku jen těsně minul.

Ve finální fázi zápasu byla vidět touha strhnout vítězství na svou stranu u obou týmu. Stodůlky si v závěrečně desetiminutovce již žádnou velkou šanci nevypracovaly, to domácí Zbraslav byla nebezpečnější. První varování vyslali domácí v 82. minutě, kdy krásná střela ze střední vzdálenosti jen těsně minula levý horní roh Machejovi branky. Rozhodující moment přišel v 87. minutě. Na pravé straně prohrál zdánlivě vyhraný souboj Matoušek, domácí obránce pak předložil míč Vejvodovi, ten se uvolnil na vápně a krásnou ranou z 16. metrů překonal Macheje na bližší tyč 2:1!

Jelikož rozhodčí v nižších soutěžích nemají ve zvyku nastavovat, tak se pak už jen utkání ze strany domácích „dostřídalo“ a šanci na odpověď Stodůlky nedostaly.

Tato porážka je bolestná zejména kvůli tomu, že Béčko mohlo ještě zkusit zabojovat o 7-8 místo a výrazně odříznout soupeře pod sebou.

Sestava:Machej-Matoušek,Rezek(89.Hartoš),Jovič,Voráček-Jelínek- Zyta(73.Škrášek),Nešpor,Ortmann,Jindra(83.Fassinger)-Trifunovič

Branky:Škrášek
Povrch: tráva