Dnes:63

Muži B - TJ Sokol Bílá Hora   4 : 2

Datum a čas: 11.05.2019 14:45 | Mužstvo: Muži B
Poločas: 2 : 1
V sobotním chladném a hlavně deštivém odpoledni jsme v našem butovickém azylu přivítali dlouhodobě poslední tým soutěže – Bílou Horu. Že se nám proti papírově slabším soupeřům nedaří tak, jako proti týmům z horní poloviny tabulky, se začalo projevovat hned od úvodního hvizdu. Nasazení, přesnost přihrávek ani tah na bránu se nedal srovnat s utkáním, které jsme sehráli minulý týden. Tým Bílé Hory od začátku sázel na taktiku dlouhých přihrávek vzduchem na dva vysoké útočníky, kteří míč ihned z první posouvali jeden druhému do běhu se snahou o rychlé zakončení. Ačkoli si soupeř tímto způsobem vyslovenou šanci nevypracoval, neustálé odvracení dlouhých centrů a podstupování osobních soubojů stálo naše hráče spoustu sil a udržovalo v našich zadních řadách napětí. Stodůlecký tým měl herní převahu a kontroloval míč, ale střela s gólovými parametry přišla až v 28. minutě z kopaček Nešpora, který zakončil hezkou individuální akci. Pořadatelská služba ještě ani nestihla uklidit konfety z oslavy gólu a skóre se opět měnilo. Z rohu se prosadil hlavou nikým nebráněný útočník Bílé Hory a stav byl srovnaný. Naštěstí pro nás navázal na svůj gólový úspěch z minulého zápasu kapitán Jelínek a po třech minutách nám zajistil opět vedení, když technickou střelou z pravého rohu velkého vápna překonal brankáře hostí. 2:1. Před koncem poločasu nás důležitým zákrokem podržel brankář Machej, který zlikvidoval pokus soupeře z rohu velkého vápna.
Druhý poločas nenabídl v jeho úvodních 20 minutách kromě vydatného deště nic zvláštního,tlak stodůleckého týmu s přibývajícím časem narůstal,bohužel bez gólového efektu. Zlomový okamžik přišel v 68. minutě, trenér Hábl na vývoj utkání zareagoval při zahrávání našeho rohového kopu, nasazením Vlčka, který se výborně zhostil své role žolíka a ihned po nástupu do hry, hlavou skóroval na 3:1. Dvougólové vedení nám však vydrželo pouze do 78. minuty, kdy soupeřův záložník dostal příliš prostoru na hranici velkého vápna a po sérii osobních soubojů a kliček přesně zakončil prudkou střelou. Za stavu 3:2 bylo deset minut před koncem utkání přerušeno kvůli silnému dešti a několika bleskům v blízkém okolí hřiště. Nepříjemná pauza cca 15.min. nezanechala negativní stopy na našem výkonu a v závěru zápasu tlak Stodůlek pokračoval i po přerušení. Uklidňující branka na 4:2 padla v 85. minutě po rohu Nešpora. Kdy si přízemní míč na přední tyč srazil brankář do vlastní branky. Vítězství se rozhodně nerodilo lehce, výkon nebyl optimální, ale 3 body zůstaly nakonec zaslouženě na Praze 13.

Sestava: Machej - Jelínek,Kotrč,Hain,Voráček - Týbl (75.Blahoňovský),Ortmann,Nešpor,Jindra (75.Čárnogurský) - Trifunovič (68.Vlček),Hartoš (56.Černý)

Branky: Nešpor,Jelínek,Vlček,