1999 Praha - Muži A   1 : 3

Vezeme tři body !!

Datum a čas: 07.09.2019 17,00 | Mužstvo: Muži A
Poločas: 1 : 0
K utkání 5. kola soutěže s PRAHOU 1999. jsme zavítali na UMT na Motorlet, kde hraje přechodně i naše mužstvo domácí zápasy.

Zápas začal od prvních minut míčem na našich kopačkách, bohužel jsme si nevytvořili dlouho žádnou příležitost. Hra byla od nás pomalá,dlouho jsme drželi míč u nohy a nedařila se tak potřebná kombinace. A tak přišel zákonitý trest ve 26. minutě v podobě obdrženého gólu po našich individuálních chybách. Kombinace soupeře po pravé straně a následného „centru“ po zemi, kdy útočící hráč jen před Vojtou přizvedl míč pod břevno naší branky. 1:0 pro domácí.

Nám se bohužel i nadále nedařila rychlá kombinace i díky nedostatečnému pohybu.

Shodou okolností naše dvě největší šance přišly po rohových kopech, kdy jednou Michal Klouda dobře hlavičkoval k levé tyči, ale brankář domácích předvedl pohotový zákrok a hlavičku na poslední chvíli nezištně vyrazil.

Hned za par okamžiků opět po rohovém kopu se dostává míč na zadní tyč k Fassingerovi, kdy ho vrací hlavou právě na Michala, který si dobře zpracoval a hned z otočky i dobře vypálil přízemní střelu, kterou bohužel pro nás brankář opět neskutečně chytil, a tím bez další vážnější šance skončil první poločas.

O poločase jsme si řekli kde jsou naše chyby.Udělali jsme jednu změnu v sestavě, chtěli jsme zrychlit hru, nedržet dlouho míč, větší kombinace hry. A s velkým odhodláním otočit zápas jsme šli do druhého poločasu.

A hned v první minutě druhé půle jsme po napadání soupeře zachytili míč a byl na nás odpískaný faul z dobré vzdálenosti kousek za velkým vápnem.

K míči se postavil zaskakující kapitán Lukáš Kratochvil s Michalem Klodou a první jmenovaný nedal brankáři přes zeď dobře umístěnou střelou šanci. 1:1!

Rychlé vyrovnáni nám vlilo krev do žil a touha otočit zápas byla ještě větší. Najednou jsme začali plnit pokyny z kabiny a hra se zrychlila.Kombinace se dostavila a celkový projev mužstva byl o dost lepší.

V 62. minutě se nám podařila jedna z rychlých kombinací na pravé straně, kdy Timi krásně předložil přes cele vápno nabíhajícímu Fassingerovi a ten se do odkryté domácí branky nemýlil. 1:2! OTOČENO!!

Po druhém gólu jsme nepřestali hrát a pokoušeli jsme se napadat soupeře. A i nadále jsme drželi míč na našich kopačkách a přihrávkami na dva , tři doteky a zlepšenému pohybu jsme se dostávali k brance soupeře čím dál častěji.

Po jedné takové akci uprostřed hřiště se míče zmocnil Michal Klouda.Který ve velkém vápně soupeře ještě místo zakončení nezištně připravil střídajícímu Mertovi na 3 gól v síti domácí branky. 1:3!

Zbytek zápasu se nesl v duchu nakopávaných dlouhých míčů soupeřem, se kterými si naše obrana poradila.A tak zápas skončil po zlepšené hře ve druhé půli otočením výsledku v náš prospěch.

První poločas nám ukázal, že bez pohybu,nabídky a přesné přihrávky to může být velký problém..

Za druhou půli,se ale sluší týmu poděkovat. A odrazit se od tohoto zlepšeného výkonu k další výhře už na DOMÁCÍM STADIONU v SOBOTU od 14:00.

Doufáme, že nás přijdete podpořit v hojném počtu.

Sestava:
Šalanda Vojta - Jovič Alexandar, Petko Dominik, Kotrč Michael, Chlad Jan - Fassinger Lukáš (69. minuta Merta Vilém), Kratochvíl Lukáš,
Ortman Matyáš, Alshinbaev Timur (87. minuta Trifunovič Luka), Světlík David (46.minuta Voráček Lukáš) - Klouda Michal (90.minuta Franěk Martin)

Branky:
26. minuta Štefánek Jan 1:0
47. minuta Kratochvíl Lukáš 1:1
62. minuta Fassinger Lukáš as. Alshinbaev Timur 1:2
77. minuta Merta Vilém as. Klouda Michal 1:3