Mladší dorost

Poslední příprava na Čafce !!

Datum: 05.03.2019

V posledním přípravném utkání zimní přípravy jsme se v neděli 3.3. utkali od 16:30 s celkem ČAFC B. Vpodstatě nejkvalitnější soupeř zimní přípravy nás ze všech dosavadních soupeřů prověřil asi nejdůkladněji a pomohl nám odhalit slabší i silnější aspekty hry. Během první půle jsme se ujali vedení 1:0 po rychlé akci a po vyrovnání soupeře jsme náš jednogólový náskok neuhájili.

V poločase tedy na světelné tabuli, kterou k našemu utkání soupeř neváhal zapnout, svítilo skóre 1:1.

Do druhé půle jsme nastoupili v zásadně pozměněné sestavě, což se projevilo negativním způsobem na našem výkonu a zejména souhře, jak v obranné, tak v útočné hře. V záložní řadě jsme se tedy od poločasu alespoň zhruba do 70. minuty striktně drželi našeho dlouhodobě neúspěšného způsobu hry ve stylu hůrá, dám hned finálku, což opět pramenilo ve velké množství chyb resp. ve vysoký podíl ztracených míčů ku skutečně zrealizovaným samostatným nájezdům na branku soupeře či povedeným akcím. Styl hry vedl také k tomu, že jsme se často dostali pod zbytečný tlak. Dalo by se v zásadě tvrdit, že jsme soupeře za druhý poločas z bezprostřední blízkosti ohrozili asi jednou nebo dvakrát, což se dá říct, že je za 45 minut poměrně žalostná bilance. Opět si dovolím zdůraznit dopad na naší hru, kterým je zbytečná snaha o zpětný zisk míče a z toho pramenící nárůst únavy týmu.

Se vším respektem k soupeři si dovolíme tvrdit, že náš výkon ve druhé půli splňoval spíše parametry soupeře z nižsí soutěže. Další nebezpečí v průběhu celého utkání pak z naší strany hrozilo spíše ze střel ze střední vzdálenosti. Nutno dodat, že z možná deseti střel šly na bránu asi dvě nebo tři. Pokusy z větší vzdálenosti šly buď mimo branku či byly zblokovány. V obranné fázi se pak v průběhu první i druhé půle ukazovala nedůslednost a nekoncentrovanost zejména středních obranců (první a druhý inkasovaný gól) a neochota podstoupit souboj (třetí branka). Poměrně nepochopitelný jev nastal před naším prvním inkasovaným gólem. Nikdo z hráčů v obranné a záložní linii si neuvědomil závažnost cca šesti ztracených míčů v řadě na naší polovině a kolem vápna. Rytmus hry se nezměnil například dlouhým nákopem za obranu soupeře event. rychlou, přesnou kolmou nahrávkou do útočníka pro podržení míče. Nezaujatý divák pak patrně mohl dojít k závěru, že se z našeho mužstva stala parta rozjařených naivních koledníčů prosících o výslužku, jíž se hned obratem našemu družstvu dostalo v podobě obdržené branky za asistence nedůsledné stoperské dvojice.

Shrneme-li utkání jako celek, tak přes spíše podprůměrný výkon mužstva zejména ve druhé půli, bylo utkání pozitivní, protože nám umožnilo nahlédnout opakující se témata naší hry a v chvíli poslední nás snad zmobilizuje před prvním mistrovským utkáním, do kterého snad vstoupíme koncentrovaným způsobem a navážeme spíš na pozitiva tohoto přípravného utkání.

Sestava Sokola: Machej - Markanovič, Lněnička, Chlad, Zyta, Roubal, Musil - Petko, Kratochvíl, Barták, Alshinbaev, Světlík, Chedli - Jungman, Klouda.

Branky Sokola: Alshinbaev, Zyta!!!

Aktuality klubu

08.10.2019
Připravuje se nový WEB
Pozvánka na slavnostní otevření travnatého hřiště TJ Sokol Stodůlky
09.09.2019
Profil kapely PARDÁLOVÉ, která vystoupí při slavnostním otevření hřiště
05.09.2019
Valná hromada oddílu fotbalu TJ Sokol Stodůlky z.s. 30.3.2019
Inovovaná rubrika Aktuální kolo
Rozpisy jaro 2019 v rubrice Ke stažení
Poslední příprava na Čafce !!
26.02.2019
Přípravný zápas s Novým Jáchymovem !!
Přípravný zápas se Štěchovicemi !!!