SOKOL STODŮLKY, oficiální stránky oddílu kopané
Kontaktní adresa: Aleš Musil, Hábova 1562, Praha 5 - Stodůlky

Mužstva

Muži A
Muži B
Muži C
Stará garda
Starší dorost
Mladší dorost
Starší žáci
Mladší žáci - A
Mladší žáci - B
Mladší žáci - C
Předpřípravka


 
 
 
 

Ke stažení

Návštěvnost stránek

Celkem:615 339
Dnes:2

 
 

Jak jsme jeli do Itálie aneb Céčko reprezentovalo Stodůlky v Senigálii

Datum: 29.09.2014

Mužstvo: Muži C
DEN PRVNÍ (neděle):
Stodůlecké Céčko jelo rozdávat radost 1100 km do vzdálené Italské Senigállie, kde se pořádal 1. ročník fotbalového turnaje nazvaného po zesnulém Enzu Teseiovi. Byl to chlap, který měl dobré vztahy se Stodůláky a vždy je tam rád uvítal. Cestu jsme započali ráno a sraz byl u ZŠ Mládi (tzv. Edenu) ve 4 ráno. Jeli jsme v silné sestavě, které dělali průvodčí především Venca Sailer, Pavel Hartmann a Zdeněk Šejvl st. Nejstarším účastníkem zájezdu byl Béda Votruba. Fotbalovou základnu tvořila silná skupina kolem pana Labutě, Kuby Sedláčka, Jana Sekaniny, Tondy Grňa, Tondy Hábla, Segiho ml., Tetovce ml., Ondry Krčála, Všéti, Ríši Skály a nejlepšího průvodce po Itálii Michala Večeřílka. Dalšími účastníky zájezdu byli tenisti, například Mirek Šlehofer a Venca Bernard (ten vezl s sebou svojí nejmladší dceru Míšu). Vydali jsme se tedy na dlouho štreku ve směru Plzeň – Rozvadov – Mnichov – Innsbruck – Trento – Bologna - Senigallia. První větší společná zastávka byla domluvena v Innsbrucku. Zde se taky celý Stodůlecký kordon viděl naposledy. Dvě auta (rada starších) a páni fotbalisti (Sekanina, Všetečka, Grňo a Sedláček) se utrhla a dorazila do místa určení kolem 18. hodiny. To jiná dvě auta, která jela spolu, to měla s příjezdem o dost složitější. Šofér Michal Večeřílek a jeho posádka (Votruba, Skála, Lábus a kdosi neznámý alias Madagaskar) se totiž rozhodli, že sjedeme z Autostrády u Riminy a budeme se kochat mořem. Druhé auto ve složení táta Hábl a jeho tři děti Krčál, Blahoňovský a Jindra jeli samozřejmě za nimi. Jenže co se nedělo. V ten den se konala v San Marinu VC motorek, které vévodil italský fenomén Valentino Rossi. V Rimini se to místo očekávaných pár minut protáhlo na 2 hodiny. Moře jsme stejně neviděli, jelikož bylo cca 20 km od naší silnice. Hlavní šofér pan Večeřílek v tu chvíli dostal několik přezdívek, které není hodno sem jmenovat. Ani redbullu zadarmo od přítomných rozdávajících slečen jsme se nedočkali. Jediné co mohli spatřit někteří borci, byly obrovské kamiony, které jely ze San Marina. Po dalších několika hodinách, kdy nás navigace navedla bůhví kam, jsme se dočkali cíle. Čas ukončení naší jízdy byl ve 21:30. Celkový čas jízdy trval neuvěřitelných 17,5 hodiny. První posádka to zvládla za pouhých 14 hodin.
DEN DRUHÝ (pondělí):
Po pořádném spánku jsme se ráno došourali do místní jídelny. Pro některé borce to byla zároveň i poslední snídaně. Ti co mají cukrovku, by okamžitě dostali infarkt, jelikož snídaně obsahovala asi 1 000 000 kalorií. Každý den nás čekal oběd i večeře. Výběr jídla byl pestrý, avšak pro nás velmi nezvyklý. Těstoviny někteří z nás nechtějí vidět ještě dnes. Jelikož nás přivítalo nádherné slunečné počasí s teplotou okolo 27°C, tak jsme se odhodlali na pláž. Lehátka jsme měly připravené a začali jsme chytat bronz. Někteří už začali popíjet zlatou vodu alias pana Braníka. Tento den byl vesměs ve znamení slunění a relaxu na pláži. A samozřejmě „pokřtění areálu.“
DEN TŘETÍ (úterý):
Někteří borci už ráno na snídani nevstali, byli dokonce tací, kteří vstávali až v půl 11. Nebudu raději jmenovat. Opět nádherné počasí, slunečno, sluníčko do nás pražilo. Opět jasná volba. Pláž, pivko a někteří se šli podívat po okolí za kulturou. Byli už tací, kteří si Itálii spletli s Ugandou a zase tací, kteří vypadali, jakoby trávili dovolenou ve Finsku. Noc byla opět krušná a protáhla se do ranních hodin.
DEN ČTVRTÝ (středa):
V tento den jsme očekávali příjezd některých hvězd. Především il capitána Kečupa s dvoumetrovým hovadem (pozdějším hrdinou) Karlem a jeho paní s dcerou. Dorazil i tenisový maestro Milan Lavers se svými třemi kumpány v čele s Petrem Hubáčkem, miláčkem všech stodůleckých srdcí. Tento den se nesl především ve znamení návštěvy radnice, kde na nás čekal pan starosta, syn Enza Teseie a další důležité osoby ve městě. Oděni do modrých stodůleckých triček jsme odpoledne vyrazili na radnici. Zde byli požádáni jediní dva účastníci zájezdu mluvící anglicky, aby překládali jednotlivé projevy (měli jsme samozřejmě překladatele, který nám překládal do angličtiny, jeho jméno dodnes nevíme). Tohoto těžkého úkolu se zhostili dva synové legendárních stodůleckých fotbalistů. Tetovec ml. a Segi ml. Jelikož byly některé projevy dost emotivní, překladatelům to práci moc neulehčilo. Pana Enza Teseie si ve městě dodnes moc váží a je to velmi slavná osoba v tomto regionu. Po dlouhých a srdcervoucích projevech došlo na předání kamenné desky pro Enza a společná fotka všech borců s místními představiteli. Byla se na nás dokonce podívat i místní TV. Po navštívení radnice si všichni stodůlečtí kopálisti řekli, že turnaj vezmou vážně a uctí památku Enza.
DEN PÁTÝ (čtvrtek):
Ve čtvrtek nám počasí moc nepřálo. Bylo převážně zataženo a tak to na koupačku nebylo. Někteří otužilci s tím ovšem problémy neměli. Nastal opět čas výletů a procházek. Výlet do Ancony, do centra Senigálie, nákup suvenýrů apod. Čtvrtek byl posledním dnem, kdy si naše posádka mohla dát do trumpety. Někteří předvedli výjimečné výkony až do 3 do rána. Někteří měli zase smůlu v kartách a museli se do ubikace odhodlat již těsně po půlnoci.
DEN ŠESTÝ (pátek):
V pátek se na nás opět smálo sluníčko a teplota se vyšplhala opět okolo 27°C. Někteří borci pokračovali ve skvělých alkoholických výkonech a na pláži byla podívaná, která se vidí většinou jen v naší klubovně (za tuto zábavu mohla především dvojice levonohých borců s nejmenovaným vodním ptákem.) Kdo měl plavky na sobě, jakoby nežil. Každopádně na tento den jsme byli pozváni do nedalekého sklípku. Moc jsme tomu nevěřili, ale když v 15 hodin pro nás přijel mikrobus, tak páni překladatelé (museli jet povinně) se museli rychle v podnapilém stavu přesunout do mikrobusu. Jeli jsme v sestavě il prezidento Sailer, „Paša“, Šejvl st., Béda (ten by nejraději vypil celý vinný sklep a zůstal tam) a trojice bratrů Jindra, Krčál (od pana Labuťe dostal přezdívku „Krab“) a Blahoňovský. Vinný sklípek byl opravdu nádherný a po následné degustaci jsme si s sebou na ubikaci odvezli 25l vína (10 bílého a 15 červeného). Táta Hábl samozřejmě musel ochutnat víno jako první a přiznal, že i na něho je to víno jaksi silné a raději se dal ke spánku. Večer byl poklidný a všichni šli poctivě brzy spát, aby na ranní zápas byli fit. Večer byl rozehrán i tenisový turnaj, do kterého jako první vstoupil z našich Milan Lavers (113 123. hráč žebříčku ATP), který v zápase porazil Foginiho (113 465. hráč žebříčku ATP).
DEN SEDMÝ (sobota):
Kolem 4. ranní hodiny většina z nás zaslechla ránu jak z děla. Byla to bouřka a pěkně se rozpršelo. Někteří doufali, že se hrát nebude. Ráno jsme se ale probudili do již nedeštivého dne a mohl započít Den D. Abychom postoupili do finále, museli jsme vyhrát oba zápasy v základní skupině. První zápas skončil 0:0 a musely ho rozhodnout penalty. V něm házenkářským výkopem dokázal chytit Karel penaltu a díky stoprocentní bilanci našich střelců jsme zápas vyhráli. Druhý zápas jsme odehráli v podobném stylu a opět došlo na bezbrankový výsledek a následné penalty. Ty vypadaly jako přes kopírák. Božský Kája opět svým nenapodobitelným chytacím pavoučím stylem dokázal polapit penaltu. Cíl do nedělního finále byl splněn. Odpoledne jsme trávili relaxačním procesem u pláže. Někteří byli tak vyčerpáni, že prospali půl dne. Tenisový turnaj rozehráli i další naši borci. Nejdále se dostal náš černý kůň a miláček tribun Milan Lavers alias Psycho. V neděli ho čekalo semifinále, na které se pečlivě připravoval po svém.
DEN OSMÝ (neděle)
Finálový den byl tu. Teprve až ve 4. zápase jsme dokázali dát branku ze hry. Tím jediným střelcem byl Jindra (v italštině čti Džindra). Prohry 0:1 a 1:3 nás odsoudili k 3. místu. Po odehrání memoriálu jsme očekávali výsledek z nedaleko vzdáleného kurtu, jak si vede náš borec. Bohužel Psycho Milan Lavers svoje semifinálové klání proti Cocotinovi prohrál. Byl velmi blízko k postupu do finále. Za své následné slovní výjevy by byl ve Wimbledonu doživotně diskvalifikován. Ale i 3. místo bral jako úspěch. Po odehrání posledního fotbalového utkání jsme se přesunuli k vyhlášení výsledků. Atletický stadion Senigallia nás přivítal potleskem a následně nám patřil potlesk i při vystoupání na podium. Velkou poctou pro nás bylo zahrání české hymny. Následně převzal Il Capitano Souček (v italštině čti „Šušek“) krásný pohár a každý z nás si odnesl bronzovou medaili. Bohužel fotbalový bohém Sekanina Jan se ceremoniálu z neznámých důvodů nezúčastnil. Vítězný tým si s námi udělal fotku na památku a poté jsme ocenili potleskem i našeho tenisového borce Psycha Milana Laverse, který přebíral cenu za 3. místo. Následně jsme dorazili na ubikace a někteří z nás i na poslední jídlo v Itálii. Ve 13 hodin jsme se rozloučili s těmi, kteří pospíchali do Prahy kvůli pracovním povinnostem. Ostatní borci zůstali a odebrali se na pláž. Pohodu, klídek a tabáček však narušil pan Šušek, který poctivě oslavil tento stodůlecký úspěch. Na pláži jsme vypili veškeré zásoby (a že jich nebylo málo) a po náročném dni jsme večer zalehli brzy do postelí, abychom ve 3 ráno odjeli směr Praha. Všichni i přes různé problémy (špatné odbočení u Bologni a prodloužení si jízdy o cca 45 minut či těžká nehoda na D5, kde se odklánělo z dálnice) dorazili v pořádku domů a na tento zájezd se bude ještě dlouho vzpomínat. Hold Céčko válí!!!
Připravil: Segi ml., T.H.

 
 

Aktuality klubu

10.09.2019
Pozvánka na slavnostní otevření travnatého hřiště TJ Sokol Stodůlky
09.09.2019
Profil kapely PARDÁLOVÉ, která vystoupí při slavnostním otevření hřiště
05.09.2019
NÁBOR MLADÝCH FOTBALISTů
01.09.2019
Soutěže hrané týmy Sokola Stodůlky v sezóně 2019 – 2020
30.08.2019
Vítězství v poháru !!
28.08.2019
POHÁR
07.08.2019
generálka !!
31.07.2019
Pozvánka !!
29.07.2019
Den otevřených dveří
26.07.2019
Růža show !!
22.07.2019
Příprava proti Řeporyjím!
12.07.2019
START !!
22.05.2019
Dětský den s náborem
14.03.2019
Valná hromada oddílu fotbalu TJ Sokol Stodůlky z.s. 30.3.2019
13.03.2019
Inovovaná rubrika Aktuální kolo
11.03.2019
Rozpisy jaro 2019 v rubrice Ke stažení
05.03.2019
Poslední příprava na Čafce !!
26.02.2019
Přípravný zápas s Novým Jáchymovem !!
20.02.2019
Přípravný zápas se Štěchovicemi !!!
15.02.2019
Přípravný zápas mužů !!

 
 
(c) 2005 PAVEL MACH - software www.machsoftware.cz, email: pavel.mach(zavináč)machsoftware.cz, tel: +420 603 210 840 ^ Nahoru ^  
Úvod  |   Nastavení  |   Přihlásit  |   Odhlásit